Loading Posts...

Herkesin Okuması Gereken İş Kitapları

İş kitapları bizi hedeflerimize doğru iten, motivasyonumuzu arttıran ve yol gösteren kitaplardır. İster yeni bir işe başlıyor olun, ister kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyor olun, okuyabileceğiniz en iyi iş kitaplarından bazılarını topladık.

1)Sil Baştan-Jason Fried, David H. Hansson:

Bu kitapla; iş kurma fikri aklının ucundan geçmeyen biri bile bir anda kendini iş dünyasında bulabiliyor. Sil Baştan, başlıklar halindeki önerilerden oluşuyor. Start-up düşünenler için yol gösterici bir kaynak.

2)Mor İnek – Seth Godin:

Başarıya giden yolun farklılaşmadan geçtiğine inanan Seth Godin, bu kitapta küçük işletmelerin farklılaşarak nasıl büyüyeceklerini incelemekte. Mor İnek, farklılaşma ve büyüme arasındaki ilişkiyi keyifli bir dille okuyucusuyla paylaşıyor.

3)İş Modeli Üretimi – Yves Pigneur, Alexander Osterwalder:

42 ülkeden 470 İş Modeli Tuvali uygulamacısının katkısıyla yazılan bu kitap dünyanın önde gelen şirketlerinin kullanmakta olduğu güçlü ve uygulanabilir inovasyon tekniklerini öğretiyor.

4)Mutluluk Dağıtmak – Tony Hsieh:

Kitabın adından mutluluğa ulaşmak için yazılmış algısı uyanabilir ama öyle değil. Bir şirket nasıl yönetilir, temelleri nasıl atılır, bu süreçte neye inanmalıdır gibi soruların yanıtını veren bir kitap.

5)Zengin Baba Yoksul Baba – Robert T. Kiyosaki:

Paranın nasıl çalıştırıldığını ve nasıl yatırım yapılması gerektiğini öğreten bir kitap. Finansal Zekanızla kendi finansal problemlerinizi zihinsel bir süreçte nasıl çözülmesi gerektiğini anlatıyor.

Yazar Bonusu: Neden Satın Alırız? – Paco Underhill:

Paco, bir mağazanın satış potansiyeli nasıl arttırılır, neler yapmak gerekir, hepsini bizlerlerle paylaşıyor.Paco Underhill, tıpkı tüm bilim dalları gibi alışverişin de başlı başına bir bilim olduğuna inanıyor. Kitabında bunu kanıtlamak için insanları alışveriş yaparken neden ve nasıl izlememiz gerektiğini, bu seyirden nasıl başarılı ipuçları harmanlayabileceğimizi anlatıyor.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...