Loading Posts...

”Big Little Lies” Sevenlerin Seveceği Kitaplar

Son zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavuran bir ”Big Little Lies” etkisi söz konusu. HBO’nun 7 bölümlük mini bir dizi olarak çekip yayınladığı, Türkiye’de de Ufak Tefek Cinayetler diye uyarlanan kitabın Türkçe basımı ”Küçük Ama Büyük Yalanlar” yayınlandıktan çok kısa sürede oldukça sevildi. Biz de size bu yazımızda bu kitabı sevenler için minik bir öneri listesi hazırladık.

Bu tarzın ustası Liane Moriarty’nin anlaşılan tek iyi kitabı ”Büyük Ama Küçük Yalanlar” değil. Bir diğer kitabı ”Suçlu Hem De Çok Suçlu” da da aileler arası trajediyi işliyor. Üç yetişkin çiftin ve üç çocuğun başına bir barbekü partisinde ne gelebilir ki? Şüpheli dostlukları, gizlenen çatışmaları, vadesi dolmuş evlilikleri mercek altına alan başarılı kitap 2016 yılında Goodreads okurları tarafından yılın en iyi kitabı seçilecek kadar da iddialı.

Bir diğer önerimiz ise aile dramaları konusunda oldukça başarılı olan J. Courtney Sullivan’ın Okyanus Kokusu kitabı. Okyanus kenarında bulunan bir ev ve bu eve bir anda doluşan farklı kuşaklardan dört kadın. Her birinin dertleri ve sırları, hayata çok daha farklı gözlerle bakmanızı ve karşınızdakini daha iyi anlamanızı sağlayacak gerçekçi bir hikâye.

Emma Straub’un yazdığı ”Her Şey O Yaz Oldu” kitabı sürekleyici ve eğlenceli anlatımıyla göstermeye ya da saklamaya çalıştığımız yönlerimizi bize anlatmaya çalışan bir kitap. İki haftalık bir Mallorca tatili! Deniz, kum, güneş, birbirinden leziz yemekler, doğanın içinde muhteşem bir ev… Evin içinde dört kişilik bir Amerikan ailesi, gay bir çift ve istenmeyen bir kız arkadaş! Böyle bir kombinasyondan nasıl bir tatil çıkar?

Bu minik listenin sonuna 3 tane daha öneri eklemek istiyoruz. Bu üç önerinin listede de değil de ekstra olmasının sebebi ise maalesef ki henüz Türkçe basımları yok. Ancak biz en kısa sürede çıkacağına inanıyoruz.

  • Francesca Segal-The Awkward Age: Birbirinden farklı iki ailenin yollarının kesimiyle ortaya çıkmış eğlenceli bir kitap. Julia ve kızı Gwen’nin yakışıklı doktor James ve oğlu Nathan ile yaşadığı modern, gündelik birazcık da karanlık hikayesini anlatıyor.
  • Susan Rieger-The Heirs: Kitaptaki karakterlerden biri olan Rupert Falkes öldükten altı ay sonra, karısı ve beş oğlu gizli bir ailesi daha olduğunu öğrenir. Şimdi yeni ortaya çıkan aile de Falkes’in servetinden hisse almak için savaşa dahil olmuştur. Ve işler daha da çirkinleşecek.
  • Rumaan Alam- Rich And Pretty: Kadınlara ve kadınların arasındaki arkadaşlık bağlarına dair oldukça iyi analizler içeren bu kitaba dair hiç kuşkusuz en şaşırtıcı şey bir erkek tarafından yazılmış olmasıdır. Hayatları birbirinden tamamen zıt yöndeki iki kadının mecburen paylaştıkları zamanı anlatan esprili bir kitap.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...