Loading Posts...

Büyük Heyecanla İzleyeceğiniz 10 Korku-Komedi Filmi

Korku-komedi filmleri, birçok kitle tarafından sevilen ve keyifle izlenen filmlerdir. Bir çoğu aslında korku filmlerinin parodilerinden oluşmuştur. Hem korku filminin o ambiyansını bir nebze olsun yumuşatır hem de korkuturken güldürmeyi amaçlar.

1) Housebound

Kylie Bucknell mahkeme tarafından ev hapsi ile cezalandırılınca, büyüdüğü eve geri dönmek zorunda kalır. Üstelik bu evde, evin perili olduğuna inanan annesi ile yaşamak zorundadır. Kylie, Miriam’ın doğa üstü güçlerine dair hiçbir takıntısına kulak asmadan evde yaşamaya çalışırken, nerden geldiğine anlam veremediği fısıltılar, gece yarısı birtakım sesler duymaya başlar. Bu sesler kendi hayal gücünün bir ürünü müdür yoksa evde gerçekten garip bir şeyler mi dönmektedir?

2) Tucker ve Dale İblise Karşı

Tucker ve Dale, harabeye dönmüş dağ evlerinde tatillerini geçirirken, bir grup üniversite hazırlık sınıfı öğrencisiyle karşılaşırlar. Yanlış anlaşılmalar yüzünden olayla büyüyecektir.

3) Anormal Aktivite

Malcolm, karısı Kisha ile birlikte herkesin hayallerini süsleyen yeni bir eve taşınır. Kısa bir süre içerisinde Kisha’nın bedenine bir kötü ruh musallat olmaya başlar ve başlarda eğlenceli gibi gördükleri bu durum zamanla Malcolm için ürkütücü bir halır. Malcolm, eşini kurtarabilmek için her yolu dener, sonunda bir rahiple anlaşır ancak rahip bile çare olamaz. İşin kötü yanı kötü ruh artık ilişkilerini, özellikle de cinsel hayatlarını iyice tehlikeye sokmaya başlamıştır. Malcolm son çare olarak bir medyuma ve kendilerini hayalet avcıları olarak tanıtan bir gruba gider. Ancak onların da yöntemleri sonuç vermeyince bu işi tek başına halletmesi gerektiğine karar verir.

4) Zombilerin Şafağı

Bir adam can çekişmekte olan hayatını kurtarmaya karar verir. İlk adım olarak da eski kız arkadaşını yeniden kazanmayı planlar. Annesi ile olan ilişkisini düzeltmek ister. Bir gün Kuzey Londra’yı zombiler basar. Sokaklarda ölüler birikmeye başlar. Bütün bunları izleyen Shaun, sevdiklerini kurtarmaya karar verir. Liz, Ed, Pete ve annesini toparlayıp Winchester’a ulaşabilirse hayatta kalacaklarına inanan Shaun’u zorlu bir macera beklemektedir. Annesi bir zombi tarafından ısırılır. Shaun onu öldürmek zorunda kalır.

5) Zombieland

Dünya zombilerin istilası altındadır. Columbus, korkak ancak bazı kurallar sayesinde hayatta kalabilmiş biridir. Tallahassee, sürekli otomatik tüfek kullanan, zombi avlamayı seven, en büyük amacı dünyadaki son Twinkie keklerinden yemek olan sert görünümlü biridir. Zombi istilasının karmaşasında hayatta kalmak için insanları soymayı (hırsızlığı) seçen Wichita ve Küçük Rock ile yolları kesişen bu ikili zorlu maceralar yaşarlar. Zamanla birbirlerine bağlanır, arkalarını korurlar.

Yazar Bonusu: Korkunç Bir Film Serisi

Korkunç Bir Film (Scary Movie), ilk filmi 2000 yılında çıkmış başarılı bir korku komedi filmi örneğidir. Birçok gişe rekortmeni korku filminin komedi ile harmanlanması sonucu oluşmuştur. Korkunç Bir Film serisi bir nevi korku parodilerinin başlangıç filmidir.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...