Loading Posts...

‘’İŞ’’inize Yarayacak 5 Fütürist Kitap

‘’İŞ’’inize Yarayacak 5 Fütürist Kitap

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte zaman geçiyor, insanlar ve tüm dünya değişiyor. Bu değişimin yansımalarını da tüm hayatımızda olduğu gibi iş hayatımızda da görüyoruz. Başarıya fütürist insanların ulaşacağını göz önüne alırsak; sizi iş hayatında rakiplerinizden bir adım öne çıkaracak, geleceği öngörmenizi sağlayacak ve perspektifinizi değiştirecek bir kitap listesiyle baş başa bırakıyoruz.

1) Ferrarisi Olmayanlar için Girişimcilik – Aziz Emre Günel:

Yeni mezun oluyorsanız, yıllarınızı verdiğiniz kurumsal hayattan sıkıldıysanız veya sadece kendinize ait bir girişim kurma fikriniz varsa işinize yarayacak tüm ipuçlarını bulabileceğiniz kitap. Mentor-mentee ilişkisinden, şirket yönetim ilkelerinden, kurum içi girişimcilikten ve girişimciliğin temel ilkelerinden bahseden bu kitap sizin için başucu rehberi özelliği taşıyacaktır.2) Katılım Ekonomisi Yeni Zihin, Yeni İktisat – Temel Hazıroğlu:

Katılım ekonomisi, ekonomi ve finans konularında size farklı bir bakış açısı kazandıracak bir kitap. Yeni zihin ve yeni iktisat sloganıyla yola çıkan Temel Hazıroğlu, kitabında ekonominin arka planında kalan ahlak ve etik kavramlarını irdelemeye çalışıyor.

3) T-İnsan, Ufuk Tarhan:

Dünya’nın en etkili 100 fütürist kadınları arasında tek Türk olan Ufuk Tarhan’ın düşlediği insan modeli; hayatı anlamlandırmış, gelecek kaygısı ile başa çıkabilen, geleceğini tasarlayabilen bir insan olabilmek üzerine. Bu kitapta da geleceğe şimdiden ayak uydurabilmeniz ve kendinizi yeniden tasarlamanız için ihtiyacınız olan ipuçlarını sizinle paylaşıyor.

4) Tebrikler Kovuldunuz! – Kaan Sekban:

Beyaz yakalı Kaan Sekban’ın hem mizahi hem de işe yarayan tavsiyelerle dolu bir tür otobiyografi kitabı. Yöneticilerinizle, mesai arkadaşlarınızla ve ruhunuzu emen plazalarla sıkıntılarınızı çözmek veya sadece eğlenmek için okuyabileceğiniz bir eser.

5) Önce Kendimi Sattım – İlker Taner Uzun:

Satış ve pazarlama işine 25 yılını vermiş bir ustanın, meslekten öğrendikleriyle ilgili tecrübelerini aktardığı bir araç. Ancak bizce sadece bu alanla ilgilenenlerin değil de herkesin okuması gerekiyor. Çünkü satış, temelde ikili ilişki kurma, geliştirebilme ve sürdürebilme yeteneğini esas alır. Bu yetenek ise, doğru iletişim kurabilmelerinin temel şartıdır.

 

Yazar Ekstrası: Tesla, Maskelerle Çevrili Bir Hayat – Vladimir Pistalo:

Bir başucu kitabı, ilham verici bir şeyler arıyorsanız tam size göre bir önerimiz var. Çılgın dahi Nikola Tesla’nın hayatının ve tüm bilinmezlerinin anlatıldığı, ustaca kurgulanmış bir biyografi kitabı. Yazımızı Nikola Tesla’nın bir sözüyle bitirirsek: ‘’Fikrimi çalmaları mühim değil. Asıl mühim olan kendi fikirlerinin olmaması.’’

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...