Loading Posts...

Kitap Alıp-Satabileceğiniz İkinci El Dükkanları

Uygun fiyat kitap almanın en kolay yollarından biri de ikinci el kitap dükkanlarına hakim olmaktır. Yeni, okuyucuyu beğenirseniz, yeni okuyucularla buluşturulabiliriz. Biz de size bu yazımızda kısaca bu dükkânlardan bahsedeceğiz.

Özdemir Marmara Pasajı: 

Satanlar’ın Fırsatı ile birlikte Beyazıt fiyatları son derece yüksek. Ancak tramvay caddesinin üstündeki Marmara Çarşısı’nda hem ders kitaplarını hem de romanları uygun fiyatlarda alıp satabilirsiniz. Hemen yanmalıdır da Özbek Çarşısı’na bir göz atabilirsiniz.

Akmar Pasajı: 

Akmar’ı diğer tüm pasajlardan ayıran en önemli özellik arşivinin baya eskiye dayanıyor olması. Pasaj, sadece kitapseverleri değil plakseverleri Kadıköy’de bekliyor olacak.

Taksim: 

Taksim’de birden fazla sahaf ve pasajlandı için tek bir anlatmak yerine tek bir başlıkta toplayalım dedik. Galatasaray Hamamı’na giden sokağa girilecekde Anabala Pasajı, büyük Mc Donalds’dan sonraki ilk sola girilmesiyle, Balık Pazarında ve daha uygun sokaklarda. Taksim her sokağında ikinci el dükkanlar bulabilirsiniz bir yer. (Cihangir taraflarına doğru inmek de fayda var.)

Sinanpaşa Pasajı:

Beşitaş’ta pasaj sadece kitaplara ait değil. Ancak çok fazla güzel adres yerleri mevcut. Pınar Sahaf, Volga Sahaf vs.

Ortaköy: 

Princess Otel’in otoparkına giden yolun olduğu bir sahaf bulunur. Bu sahafta da aradığınız şey oyunu son derece uygun fiyata bulabilirsiniz.

Elbette burada yazılanlardan daha çok sahaf ve pasaj yapıyor. Ancak buralar korsan kitap satmayan sadece orijinal kitap satan yerler. Korsan kitaplarda abuk subuk yazım veya baskı hatalarıyla, çıkmayan sayfalarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, korsan kitap alınca boyutu bir şeyler katan yazarların ve ekiplerinin de emeklerine yazık olmuş olursunuz.

Tüm Bunların çoğu yerin epey haricinde En Uygun fiyatlara kitap alabileceğiniz tek yer imkb  Manetho’dur. Manetho kitaplarınızı en büyük boyutta ulaştırır. Size de uygun fiyata, sahiplenmeyle ilgili okuyun. Manetho’nun büyük arşivinde aradığınız kitabı hem yayınevinden hem de ikinci el olarak bulacaksınız.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...