Loading Posts...

Pembe Fili Düşünme’den Altı Çizilesi Cümleler

”Pembe Fili Düşünme” Zeynep Selvili Çarmıklı tarafından 2018 yılının Mart ayında hayatımıza dahil edildi. Ve tüm piyasayı alt üst etti denilebilir. Mart ayından beri herkesin elinde, her köşe başında gördüğümüz bir kitap haline geliverdi çok kısa sürede. Neredeyse tüm yaz sezonu plajlarda yanı başımızda olan bu kitaptan sizin için altı çizilesi cümleleri hazırladık.

►Dış dünyadaki kuralı şu şekilde özetleyebiliriz: “Bir şeyi istemiyorsan onu çözmenin bir yolunu bul. Bulamıyorsan da ondan kurtul.

►Mücadele vermek ağır, kabul etmek hafifti.

►Meğer zaman değil, zamanla ne yaptığımızmış bizi iyileştiren.

►Tüm hayatınız boyunca siz, sizdiniz. Bedeniniz değişti, rolleriniz değişti, inandıklarınız, düşünceleriniz, önceliklerini değişti fakat siz her zaman sizdiniz.

►Öz-şefkat kendi elimizden tutup, sevdiğimiz birine gösterdiğimiz hassasiyeti, anlayışı ve kabulü kendimize de göstermektir.

►Ziyaretleri farklı sebeplerden olsa da çaresizliği, üzüntüyü, sıkıntıyı, hayal kırıklığını hepimiz ağırlıyorduk.

►Gökyüzü bazen günlük güneşlik, bazense bulutlarla kaplıdır.Gokyuzu bulutlara rağmen oradadır. Hava ne kadar hiddetli olursa olsun , yağmur ne kadar şiddetli yağarsa yağsın, deyimin aksine gök asla delinmez.

►Ne var ki, yaşam yalnızca “iyi” olanı değil, “tüm” duyguları hissedebilmekle ilgili bir yolculuktur.

►”İnsanlar, değer verdikleri yerden kanarlar.”

►O gün, ben elimi kalbimin üstüne koydum ve kendime normalde söylemediğim şeyleri, başkalarından aylardır, belki de yıllardır duymak istediğim şeyleri kendi kulağıma fısıldadım.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...