Loading Posts...

Romanlarda Okuduğumuz Yakışmayan Bazı Çiftler

Harry Potter serisinin ünlü yazarı J.K. Rowling. bir röportajında Ron ve Hermonie çiftinin bir ilişki kurmaları kararından pişman olduğunu ifade etmiş. Bu açıklamanın ışığında biz de edebiyattaki bazı garip ve yakışmayan çiftleri listeledik.

1)Heathcliff ve Catherine-Uğultulu Tepeler:

En çok sevilen edebi çiftlerden ve en kötülerden biri. Catherine ve Heathcliff’in ilişkisi yalnızca karşılıklı olarak yıkıcı ve kötü niyetli olarak tanımlanabilir.Zamanlarının çoğunu birbirlerini incitmek için kullanan çiftlerin en kötüsü olduğunu söylemek mümkün.Bu çeşit saplantılı aşklar bir kişi üzerinde kontrolü önceliklidir ve bireyin mutluluğunu görmezden gelir.

2) Tom ve Daisy Buchanan-Muhteşem Gatsby:

Tom ve Daisy’nin Fitzgerald’ın başyapıtının başlangıcından itibaren kötü bir eşleme olduğunu açıkça görüyoruz. Birbirlerine pislik gibi davranırlar ve hiç saygı duymazlar.Onlar korkunç bir evliliğin mükemmel bir örneğidir. Bir bakıma, birbirleriyle iyi uyuşuyorlar çünkü birbirlerini, bencilliklerini, açgözlülüklerini ve kibirlerini hak ediyorlar.

3) Edward Cullen ve Bella Swan-Alacakaranlık:

Yanlış ilişkilerde yeni bir seviyeye atlıyor bu çift.Bu aslında gayet açık Edward Bella’ya sadece öldürmek istiyorum diyor. Çünkü o insanların kanını emen bir vampir. Asla kolay olmayacak olan bir ilişki onların ki.

4) Anna Karenina ve Alexei Vronsky-Anna Karenina:

Eğer Anna ve Vronsky eşlerine sadık kalsaydı hayatları daha kolay olurdu. Ama tutku daha heyecan vericiydi ve büyük aşklarının bir getirisiydi. Tabii ki tutkulu Vronsky için donuk Karenina’yı terk etmek doğru bir karardı, böylelikle Anna da bir trenin altında kalmadan önce kır evine sürgün edilmemiş ve toplumdan dışlanmış olmazdı. Sıfıra sıfır elde var sıfır.

5) Jacob ve Renesmee-Şafak Vakti:

Serinin başrol kahramanları Edward ve Bella’nın kızı Renesmee’ye daha annesinin karnında aşık olan bir kurt adamdır Jacob. Açıkçası önceki kitaplarda Jacob’ın Bella’ya olan aşkını okumuşken şimdi de kızına olan aşkını okumak ve romantizmin heyecanlarını hissetmek zor.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...