Loading Posts...

Sevdiğiniz Ünlülerden Kitap Önerileri

Hepimiz birçok ünlüye hayranlık duyarız. Onların hayatlarını yakından takip eder, onlar gibi yaşamak isteriz. Peki ama sevdiğiniz ünlülerin en sevdiği kitapları biliyor musunuz? Bu yazımızda ilk önce yabancı ünlülerin daha sonra ise Türk ünlülerin en sevdikleri kitaplara değineceğiz.

Lady Gaga: Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, bir röportajında en sevdiği kitap hakkında “Her gün Rilke’nin ‘Genç Bir Şaire Mektupları’nı okurum.” demiştir.

Marilyn Monroe: Güzelliği ile göz kamaştıran ölümsüz oyuncunun kütüphanesinde neredeyse 400 yakın kitap varmış. Ancak onların arasında en sevdikleri James Joyce, Walt Whitman ve şair Heinrich Heine”nin kitaplarıymış.

Emma Watson: Diğer bir güzel oyuncu Emma Watson’da okumaya çok küçük yaşta başlayan bir kitap sever. En sevdiği kitaplar ise hiç şüphesiz çocuk ruhluluğuna yakışacak derecede sevimli kitaplar. İlk okuduğu kitaplardan biri olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası ve Küçük Prens her zaman favorisiymiş. Ayrıca Koca Sevimli Dev’de sevdiği kitaplardan biriymiş.

Will Smith: Komik oyuncu Will Smith’in en sevdiği kitap ise Paulo Coelho’nun Simyacı’sıymış. Çünkü kitabın koca evrendeki bir kum tanesini bile kapsadığına inanıyormuş.

George Clooney: Karizmatik oyuncu, her gece uyumadan önce Tolstoy’un Savaş ve Barış’ını okurmuş. Bir röportajında kitabın başucu kitabı olduğunu belirtmiştir.

Jennifer Lawrence: J.D. Salinger’in kulladığı sarkastik dile hayran olduğunu belirten oyuncunun en sevdiği kitap ise ‘Yükseltin Tavan Kirişini Ustalar’ mış.

Tom Hanks: Birçok unutulmaz rolle hafızamızda yer eden Tom Hanks’in başucu kitabı ise Truman Capote’nin Soğukkanlılıkla kitabıymış.

Jim Carrey: Komedi filmlerinin aranan ismi Jim Carrey’in en sevdiği kitabın Suç ve Ceza olması bizce bir çoğunuzu şaşırtacaktır.

Anne Hathaway: Güzel oyuncunun en sevdiği kitap Gençler İçin Dünya Klasiklerinden biri. Frances Hodgson Burnett’in Gizli Bahçe kitabı.

Mel Gibson: Cesur Yürek filmindeki performansıyla unutulmaz oyunculardan biri olan Mel Gibson’un en sevdiği kitap bir distopya olan George Orwell’in 1984 kitabıymış.

Hande Yener: Ünlü şarkıcı, daha önce bir röportajında en sevdiği kitap hakkında, Haruki Murakami’nin ‘1Q84’ isimli kitabı olduğunu, bu kitabı sevme sebebinin de kitabın ön sözü olduğundan bahsetmiş.

Filiz Akın: Kitap kurdu ünlülerimizden biri. Birden çok en sevdiği olduğunu belirten Yeşilçam’ın usta oyuncusu ilk üçünü ise Oğuz Atay’ın ‘Tutunamayanlar’ı, Marquez’in ‘Yüzyıllık Yalnızlık’ı ve Dostoyevski’nin ‘Suç ve Ceza’sı olarak sıralıyor.

Ferhat Göçer: Vazgeçilmez yazarının Charles Bukowski olduğunu belirten şarkıcı tüm kitaplarının en sevdiği kitap olduğunu belirtiyor.

Kıraç: En sevdiği kitap değil de yazar olduğunu belirten Kıraç için ilk üç sıralaması; Kazım Mirşan, Cengiz Aytmatov ve Cengiz Özakıcı şeklinde ileriyor.

Gökçe: Yeni jenerasyonun sevdiği sanatçılardan biri olan Gökçe’nin en sevdiği kitaplar ise Özdemir Asaf’ın Sen Bana Bakma Ben Senin Baktığın Yönde Olurum ve Jack Kerouac’ın ‘Yolda’sı.

 

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...