Loading Posts...

Uykularınızı Kaçıracak Korku Kitapları

Dünya Korku Edebiyatı’na damgasını vurmuş korku kitaplarından seçmeler…

1)Deliliğin Dağlarında-Howard Phillips Lovecraft :

Miscatonik Üniversitesi araştırma ekibi güney Kutbunda bir araştırma yolculuğuna gider. Sonrasında ekip ikiye ayrılır. Ayrılan ekip, araştırmanın lideri olan kişiyi yani anlatıcı kişi olan William Dyer’i dinlemezler ve geri dönmeleri gereken zamanda dönmezler. Sonrasında ise kendilerinden haber alınamaz… Bilimkurgu, korku ve fantastik edebiyat tutkunlarının es geçmemesi gereken bir eser.

2)Medyum-Stephen King:

Evli ve bir çocuk babası olan Jack Torrance, içki bağımlılığı yüzünden öğretmenlik yaptığı okuldaki işini kaybeder. Arkadaşı Al Shockley ‘in bulduğu Overlook Oteli, tekrar çalışıp para kazanabilmesi için kaçırılmayacak bir fırsattır. Buradaki işinin sadece kışın otele bekçilik yapmak olduğunu sanan Jack; ne oğlunun yeteneğinden ne de otelin korkutucu gücünden haberdardır.

3)Ölüm Oyunu-Koushun Takami:

Hepsi ergenliğinin zirvesinde, duygularını çok yükseklerde yaşayan, düşmanlığa savaş ve rekabete hazır 42 genci konu alıyor kitap. Totaliter Büyük Doğu Asya Cumhuriyeti, halkı baskı altında tutmak için her sene acımasız bir askerî program düzenlemektedir. Bu doğrultuda ıssız bir adaya götürülen lise öğrencilerine rastgele silahlar verilmekte ve kuralları çiğnediklerinde patlayan tasmalarla, geriye tek kişi kalana kadar birbirleriyle mücadele etmeleri beklenmektedir…

4)Kuyu ve Sarkaç-Edgar Allen Poe:

Poe’nun 1842’de yayınladığı bir eser. Hikâye, temelinde Orta Çağ Fransasının engizisyon mahkemelerini ve engizitörlerin işkencelerini konu alır. Hikayenin son satırına kadar heyecanla okumanızı sağlıyor. İnişli çıkışlı hikayelerin aksine sürekli artan bir gerilim, heyecan ve beklenti oluyor.

5)Kemik Bahçesi-Tess Gerritsen:

Günümüzde ortaya çıkan geçmişe ait kemikler… Söylenmemiş, çarpık, uğursuz gölgelerin dolaştığı uzak bir zaman diliminde yaşanan çözülmemiş sırlar… Roman geçmiş ve günümüz arasında gidip geliyor. İyi kurgulanmış,sürükleyici, sonuyla şaşırtan kitabı okunması gerekenler arasında yerini alıyor.

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...