Loading Posts...

Yapay Zeka Konulu Bilim Kurgu Filmleri

Dünyayı ele geçiren yapay zeka ve insansı robotlar geleceğe dair yapılan en olası öngörülerden biri ve bilim kurgu filmlerinin de vazgeçilmesi. Aynı zamanda da sinemanın da bir gerçeği. Biz de sevdiğimiz yapay zeka üzerine odaklanmış bilim kurgu filmlerini sizler için derledik.

1) Artificial Intelligence: Ai

11 yaşındaki David’i diğer çocuklardan ayıran bir his vardı içinde. Her ne kadar hiçbir fark olmasa da o bir yapay zeka robotuydu. Ve bir oyuncak gibi çocuğu olmayan ailelere veriliyordu. Ancak gerçek olmak için yapması gereken tehlikeli bir yolculuk vardı.

2) I, Robot

2035 yılında artık robotlarla iç içe yaşadığımız bir yaşam söz konusudur. Del Spooner ise robotlardan korkan ancak katilin bir robot olma ihtimali olan bir cinayet davasını çözmeye çalışan bir polis memurudur.  Bakalım bu ilginç cinayet olayının perde arkasında neler olacak?

3) The Machine

İki yazılımcı kendi geliştirdikleri yapay zekaya aşık olurlar. Ancak yarattıkları yapay zeka savunma bakanlığı tarafından çalışıp bir savaş robotu haline getirildiğinde de bu aşk devam edebilecek mi?

4) Big Hero 6 

Robot tasarımcısı Hiro Hamada yakın arkadaşıyla birlikte kötü adamlardan şehri kurtarmaya çalışmaktadır. Disney yapımcılığındaki animasyon filmini çocuklarınızla bile keyifle izleyebilirsiniz.

5) TRON

Bir oyundan esinlenen filmde Sam Flynn kayıp olan babasını ararken babasının 25 yıldır yaşadığı sanal oyun dünyasına hapsolur. Baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açıdan üst düzey sanal alemde bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar.

Yazar Bonusu: Matrix

Yaşanılan gerçek dünya ve sanal gerçeklik. Bilim kurgu ve sanal gerçekliğin en iyi örneklerinden biri olan Matrix dünyasını Neo ile birlikte kavrayabilmek için hala izlemediyseniz filmlerine mutlaka göz atabilirsiniz.

 

 

burcak

The author didnt add any Information to his profile yet

Yorum bırakın

Loading Posts...